Arginina – zdrowy sposób na przyrost masy mięśniowej

Fitness

Aby w odpowiedni sposób wymodelować swoje ciało, nie wystarczą same ćwiczenia fizyczne. Oczywiście są kluczowym czynnikiem, jednak właściwa dieta bogata w białko i suplementy diety, takie jak arginina to dodatki, które pozwalają osiągnąć cel znacznie szybciej. Warto z nich korzystać.

Jak działa arginina?

Jest to jeden z najbardziej znanych aminokwasów, który ma ogromne i bardzo wszechstronne działanie na ludzki organizm. Jest ona polecana zarówno sportowcom profesjonalnym, w tym przede wszystkim kulturystom, jak również całkowitym amatorom, którzy do sportu podchodzą raczej w sposób rekreacyjny. Arginina pozwala wytwarzać tlenek azotu, czyli związek bardzo ceniony przez wszystkich sportowców. Umożliwia on, bowiem transport różnego rodzaju składników odżywczych do tkanek mięśniowych. Związek ten wspaniale działa również na układ krwionośny, dzięki temu, że otwiera światło żył. Wiele osób uważa, że ten aminokwas odpowiada za tworzenie się nowych komórek mięśniowych.

Poza tym, można również wskazać na inne działania argininy:

  • dzięki niej odpoczynek jest dużo bardziej efektywny,
  • pomaga w syntezie insuliny z hormonem wzrostu,
  • przyspiesza gojenie się ran,
  • wspomaga pracę nerek,
  • opóźnia procesy starzenia się organizmu,
  • wspomagająco działa również na proces detoksykacji.

Rola argininy w naszym organizmie jest nieoceniona i jeśli przyjmuje się ją w odpowiednich ilościach, na pewno przynosi same korzyści zdrowotne. Przekroczenie dawki tego aminokwasu może prowadzić do problemów z mięśniem sercowym, jak również gastrycznych.

Czy sama arginina wystarczy?

Chcąc cieszyć się pięknie wymodelowaną sylwetką i mięśniami, trzeba liczyć się z koniecznością dokonania wielu poświęceń. Sam trening zajmuje sporo czasu i angażuje wiele energii. Poza tym, trzeba liczyć się też z wieloma wyrzeczeniami dietetycznymi. Absolutnie należy zrezygnować z alkoholu i innych używek, ale też ze smażonego jedzenia, fast foodów i wielu innych rzeczy. Dieta osoby myślące o kulturystyce powinna składać się w dużej mierze z chudego białka pochodzenia zwierzęcego oraz surowych warzyw. Wcale nie musi być to nudny ryż z kurczakiem gotowanym na parze oraz warzywami. Suplementy takie jak arginina to dodatkowo wspaniała stymulacja organizmu do tego, aby lepiej wchłaniał przyjmowane z pokarmem białko. Dzięki temu tkanka mięśniowa pojawia się dużo szybciej, a po treningu cały organizm szybciej dochodzi do siebie. Najlepiej przyjmowanie suplementów skonsultować najpierw ze swoim trenerem.

Lost Password