Ciśnieniomierz wysokiej jakości – twój sojusznik w walce z chorobami krążenia

Zdrowie

140/90 –  ten zestaw liczb powinien zapamiętać statystycznie co drugi z nas. To wynik pomiaru ciśnienia tętniczego, od którego zaczyna się jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych w Europie, gdzie cierpi na nią 45 procent ludności. Jeśli w dwóch kolejnych pomiarach uzyskany wynik jest równy lub wyższy, powinno się udać się do specjalisty.

Inne objawy, których przyczyną może być nadciśnienie tętnicze, to uporczywe bóle i zawroty głowy, kołatanie serca, kurcze mięśniowe, a nawet chrapanie. Jednak najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy nie znajdujesz się w grupie zagrożonych chorobą, jest regularny pomiar stanu krwiobiegu przy pomocy ciśnieniomierza. Nie lekceważ nadciśnienia, ponieważ prowadzi ono do groźnych chorób i powikłań, na przykład udaru, zawału serca czy choroby wieńcowej, a nawet niewydolności nerek i odwarstwienia siatkówki oka.

Z dobrym ciśnieniomierzem twoje pomiary będą zawsze precyzyjne

Dostępne na rynku przenośne ciśnieniomierze automatyczne to często wysokospecjalistyczny sprzęt, który dokładnie bada nie tylko ciśnienie, ale także inne parametry związane z krążeniem krwi. Warto zaopatrzyć się model z szerokim mankietem, możliwie prosty w obsłudze, najlepiej wyprodukowany przez jedną z firm znanych jako twórcy nowych rozwiązań w branży. Ciśnieniomierz Omron, Nissei, Haxe czy kilku jeszcze innych producentów zagwarantuje dokładny, prawidłowy pomiar, dlatego że zastosowano w nim te same rozwiązania, jak w profesjonalnym sprzęcie do szpitali i gabinetów lekarskich. Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie wybrać, zasięgnij porady kardiologa lub hipertensjologa (specjalisty od nadciśnienia), którzy dysponują listą aparatów rekomendowanych. Zrezygnuj za to z aparatów opatrzonych logo którejś z globalnych marek, kojarzących się raczej ze sprzętem AGD lub RTV.

Jak poprawnie posługiwać się ciśnieniomierzem?

Samodzielne mierzenie to najlepszy materiał diagnostyczny dla lekarza. To proste – dopilnuj, by przed pomiarem spędzić 5 minut na siedząco bez bodźców zewnętrznych, a na pół godziny przed nie pić kawy i nie palić. Załóż mankiet na lewe ramię (lub prawe, jeśli wcześniej stwierdzono na nim wyższe ciśnienie) na wysokości serca – resztę zrobi dobry ciśnieniomierz. Odczyty najlepiej zapisywać w specjalnym dzienniku. Przed wizytą u specjalisty przez tydzień obowiązuje system 2-2-2, co oznacza, że powinno się przeprowadzić dwa pomiary rano i dwa wieczorem w odstępie dwóch minut. Po ustaleniu leczenia wystarczy robić to dwa razy w tygodniu.

Lost Password