Zalety korzystania z poduszki ortopedycznej

Zdrowie

Zanim zdecydujemy się na poduszkę ortopedyczną i ustalimy, że warto wymienić naszą dotychczasową warto zastanowić się jakie nasz nowy nabytek będzie miał właściwości lecznicze. Poduszki medyczne mają ogromną przewagę od tradycyjnych, co sprawia, że na taki zakup warto się zdecydować.

Podnieś swój komfort snu

Poduszki ortopedyczne na ogół są produktami droższymi, jednakże cechują się ogromną ilością zalet, co oznacza, że warto zdecydować się na taki wydatek. Oddziaływanie poduszek medycznych na nasz kręgosłup jest w ogromnym stopniu pozytywne, dlatego szybko odczujemy poprawę i już nigdy nie wrócimy do naszej dotychczasowej poduszki. Wiele sklepów posiada poduszki medyczne w swoim asortymencie. My polecamy sklep Omedika.

Zadbaj o kręgosłup, daj mu odpocząć

Codzienne czynności, które wykonujemy powodują, że obciążamy kręgosłup. Cierpi nam tym obręcz barkowa, mięśnie karku i pojawia się zbyt duże napięcie. Dodatkowo bardzo często prowadzimy siedzący tryb życia, co również negatywnie wpływa na kondycję naszego kręgosłupa, wywołuje ból i schorzenia.
Silne napięcie mięśni i brak adekwatnego wypoczynku w nocy sprawia, że rano czujemy się niewyspani, budzimy się z bólem mięśni i cierpi na tym całe nasze samopoczucie. Tradycyjna poduszka nie jest wstanie rozwiązać owych problemów, dlatego jedynie poduszka ortopedyczna przyjdzie z pomocą i ukoi nasz kręgosłup.

Nagła pomoc dla kręgosłupa

Poduszki ortopedyczne cechują się specjalnie wyprofilowanym kształtem. Kształt ten jest wynikiem wieloletnich badań i prac. Dzięki niemu nasze mięśnie mogą czuć się rozluźnione w czasie snu, a tym samym całe ciało regeneruje się i odpoczywa. Sen jest zdrowszy, ponieważ postawa ciała nie jest wymuszona.
Niestety tradycyjne poduszki nie dają nam tego typu możliwości. Poduszki jakich używamy na co dzień nie mają wyprofilowania, a tym samym nieadekwatnie podtrzymują naszą szyję. tym samym mięśnie nie tylko pracują w dzień, ale także w nocy.

Warto zaznaczyć, że poduszki medyczne są stworzone z materiałów wysokiej jakości. Najczęściej używa się w ich produkcji pianek termoplastycznych. Dopasowują się one idealnie do naszych mięśni i tworzą wokół naszej szyi kołnierz, doskonale to właśnie on reguluje i odciąża zmęczone i napięte mięśnie.

Poduszka ortopedyczna przy schorzeniach kręgosłupa

Poduszkę ortopedyczną warto zastosować nie tylko profilaktycznie, aby zapobiec chorobom i bólom, ale również kiedy borykamy się z problemami kręgosłupa. Dzięki temu będziemy mieć własny sprzęt, który można określić mianem rehabilitacyjnego. We własnym domu możemy mieć sprzęt, który sprawi, że w czasie snu będziemy wstanie odciążyć kręgosłup, zadbać o właściwą postawę, zaś rano budzić się wypoczęci i pełni sił. Poduszka stosowana regularnie z wykonywanymi ćwiczeniami rehabilitacyjnymi sprawia, że możemy leczyć szereg różnorodnych schorzeń i zaburzeń kręgosłupa.

Choroby kręgosłupa, które wyeliminujesz z zastosowaniem poduszki

Kupując poduszkę ortopedyczną musisz być w pełni świadomy, że przyniesie ona ogromną ilość korzyści zdrowotnych. Stosować ją można profilaktycznie, ale również w wielu chorobach. Są to:

  • Dyskopatii odcinka szyjnego
  • Dyskopatia zespołów bólowych kręgosłupa
  • Zaburzeniach snu
  • Bólach kręgosłupa
  • Napięciu mięśni
  • Odczuwania drętwienia oraz mrowienia rąk

Fizjoterapeuci oraz lekarze ortopedzi potwierdzają, że poduszki ortopedyczne mają pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia.

Lost Password