Nowoczesna klinika in vitro w Warszawie

Zdrowie

Wizyta w warszawskiej klinice in vitro to dla pary ogromne wyzwanie i stres. Problemy z niepłodnością dotyczą bowiem bardzo intymnej i w przypadku niektórych osób także krępującej sfery życia. W obecnych czasach nie jest to już jedynie problem osób dojrzałych, będących po rozmaitych schorzeniach układu rozrodczego bądź zabiegach ginekologicznych. Problemy z zajściem w ciążę ma coraz więcej par, nawet tych pozornie zdrowych, będących w wieku dwudziestu kilku lat. Powoli stają się one chorobą cywilizacyjną, nierozerwalnie związaną z prowadzonym obecnie trybem i stylem życia.

Doświadczeni lekarze i szeroki zakres usług – filarami kliniki in vitro w Warszawie

Jeśli po kilku czy tym bardziej kilkunastu miesiącach regularnych starań o pociechę, nadal nie udaje się zajść w ciążę, warto skonsultować się ze specjalistą. Najpierw kobieta może udać się na wizytę do swojego ginekologa, który w kolejnym etapie może skierować ją do kliniki in vitro w Warszawie – np. https://www.warszawa.klinikabocian.pl/, gdzie pracują lekarze doskonale znający problem niepłodności dotyczący dzisiejszego społeczeństwa. Tam z pewnością obojga partnerów czeka dokładny wywiad medyczny, który jest podstawą dalszego leczenia. Niezbędne jest także dostarczenie wyników ostatnio wykonywanych badań oraz zrobienie tych, które w danym momencie zaleci lekarz. To pozwoli jak najszybciej postawić trafną diagnozę i przejść do kolejnego kroku, czyli do leczenia farmakologicznego lub w tych najtrudniejszych przypadkach – zabiegowego zapłodnienia in vitro.

Komu może pomóc wizyta w warszawskiej klinice in vitro?

Żadna para nie bierze pod uwagę, że problem niepłodności może dotyczyć właśnie ich. Gdy jednak okaże się, że klinika in vitro w Warszawie to jedyna deska ratunku, wtedy nie warto zwlekać, tylko jak najszybciej rozpocząć proces diagnozowania i indywidualnie dobranego leczenia. Kiedy natomiast wcześniej możemy spodziewać się, że będziemy musieli skorzystać z pomocy specjalistów? Przede wszystkim, gdy kobieta zmaga się z takimi dolegliwościami i schorzeniami, jak

  • PCOS (czyli zespół policystycznych jajników),

  • endometrioza,

  • mięśniaki macicy,

  • choroby przysadki mózgowej,

  • choroby tarczycy i nadnerczy,

  • nadwaga lub otyłość.

W przypadku mężczyzn niepłodność najczęściej związana jest ze słabą jakością nasienia (zarówno jeśli chodzi o zbyt małą ilość zawartych w nim plemników, jak i ich uszkodzenie spowodowane np. piciem nadmiernej ilości alkoholu lub paleniem papierosów).

To wszystko pokazuje, że coraz częściej pojawiające się problemy z niepłodnością mogą dotyczyć par w różnym wieku. Ale w każdym przypadku można bez wahania podjąć odpowiednie kroki, aby mimo przeszkód i przeciwności już za kilkanaście miesięcy usłyszeć wymarzony płacz i śmiech tak długo wyczekiwanego malucha.

Lost Password