Odżywki, które pozwolą Ci schudnąć

Fitness

Współcześnie to właśnie suplementy na odchudzanie stały się najbardziej popularnym produktem. Dlaczego? To właśnie dzięki nim możemy schudnąć szybko i w łatwy sposób. Czy jednak wszystkie odżywki na odchudzanie właściwie działają, przynoszą efekty oraz są bezpieczne dla naszego zdrowia? Zanim sięgniemy po odżywki odchudzające z całą pewnością powinniśmy poznać zarówno ich zalety, jak i wady.

Czy odżywki odchudzające uznać można za bezpieczne?

Większość odżywek odchudzających jest bezpiecznych, jednakże wszystko zależy od ich składu, a także faktu, czy są one legalne, czyli zatwierdzone przez EFSA a także inne jednostki zajmujące się bezpieczeństwem żywieniowo – farmaceutycznym. Kupując odżywkę odchudzającą oczywiście mamy na uwadze jej efekt. Mamy nadzieję, że szybko i skutecznie schudniemy, a także że po pewnym czasie nie wystąpi efekt jo jo. Warto jednak pamiętać, że oprócz tego powinniśmy pomyśleć, aby odżywka była po prostu bezpieczna. Tym samym nabyć ją należy ze sprawdzonego źródła, albowiem na „czarnym rynku” działa szereg osób, które sprzedają przeróżne niebezpieczne specyfiki. Mogą to być pochodne amfetaminy czy jaja tasiemców, zaś te preparaty uznać można za niebezpieczne i groźne dla zdrowia.

Odżywka pomoże schudnąć, ale…

Oczywiście bezpieczna i adekwatnie dobrana odżywka odchudzająca z całą pewnością sprawi, że szybciej zgubisz zalegające kilogramy i stanie się to w łatwiejszy sposób. Co więcej musisz mieć na uwadze fakt, że sama odżywka nie przyniesie cud efektu w odchudzaniu. Niezbędne jest stosowanie odpowiedniej, niskokalorycznej diety, a także aktywnie żyć, czyli regularnie uprawiać sport. Jednakże kiedy zastosujemy w naszym życiu, oba powyższe składniki, wówczas na pewno odżywka odchudzająca sprawi, że schudniesz łatwiej i szybciej. Zdrowe chudnięcie to utrata 0,5 – 1 kilograma w ciągu tygodnia.

waga

Jakie składniki powinny zawierać suplementy odchudzające?

Czy wiesz jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach odchudzających? Jest to niezwykle istotne, aby były one skuteczne a zarazem bezpieczne dla całego organizmu.

  • Zielona Herbata

Zielona herbata to nieodłączny element pomagający w odchudzaniu. Dzieje się tak dlatego, że zawarte są w niej katechiny, które korzystnie wpływają na zmniejszenie masy ciała u osób z nadwagą. Aby jednak zielona herbata mogła skutecznie zadziałać musimy stosować ją co najmniej przez 3 tygodnie.

  • Zielona kawa

Zielona kawa to również doskonały sposób, ponieważ zawiera polifenole, które redukują masę ciała. Dodatkowo zmniejsza wchłanianie węglowodanów, cukrów i tłuszczy. Pomaga nie tylko schudnąć, ale także walczy z efektem jo jo.

  • L-karnityna

Sprawia, że w organizmie mamy do czynienia z szybszą przemianą metabolizmu. Zwiększa się wykorzystywanie tłuszczów i zmienianie ich w energię. L – karnityna znakomicie zmniejsza wchłanianie tłuszczy i węglowodanów, a także dodaje nam energii, co sprawia, że możemy wydajniej trenować.

  • Chrom

Chrom odpowiada za przemianę glukozy, białek i tłuszczów. Obecnie odżywki z chromem są uważane za najbardziej skuteczne, a co za tym idzie ogromna ilość osób stosuje właśnie je w celach odchudzających.

Lost Password