Biegunka to uporczywy problem polegający na częstszej niż zwykle ilości wypróżnień. Parcie na stolec często pojawia się w najmniej pożądanym momencie, co potęguje poczucie dyskomfortu. W trakcie jej występowania organizm traci duże ilości wody, co może prowadzić do odwodnienia.
Objawy biegunki
Biegunka może wystąpić zarówno na skutek zatrucia pokarmowego, jak również w wyniku pojawienia się infekcji wirusowej. Niezależnie od przyczyny jej występowania należy zadbać o prawidłowe leczenie. Dzięki temu objawy nie tylko zostaną złagodzone, ale zapobiegniemy również odwodnieniu organizmu. Co na biegunkę? Obecnie dostępnych jest wiele preparatów. Występują w różnej postaci, począwszy od tradycyjnej formy tabletek czy kapsułek aż po preparaty przeznaczone do rozpuszczania w wodzie. Skuteczny lek powinien zmniejszać perystaltykę jelit oraz, co szczególnie ważne, regulować zaburzoną gospodarkę elektrolitową.
Ostra biegunka
W wyniku ostrej biegunki dochodzi do znacznej utraty płynów. W przypadku ich nieuzupełnienia może dojść do stanu zagrażającego życiu. Jakie preparaty najlepiej wybrać, czyli co na biegunkę? W stanie wzmożonego oddawania stolca należy zadbać o spożywanie dużej ilości płynów. Dlatego na rynku jest dostępnych wiele produktów do zażywania w formie doustnej, które można rozpuścić w wodzie. W znacznym stopniu ułatwia to aplikację oraz przyspiesza czas wchłaniania. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci oraz osób starszych, u których ryzyko wystąpienia odwodnienia jest podwyższone. Idealne preparaty są wzbogacone o szereg pierwiastków takich jak magnez, sód, potas oraz glukoza. Pozwala to na szybkie przywrócenie odpowiedniego poziomu elektrolitów w organizmie. Dzięki temu organizm odzyskuje siłę i witalność.