Właściwości i zastosowanie propolisu

Zdrowie

Propolis jest kitem pszczelim, który ma szerokie zastosowanie. Lepka substancja żywiczna jest przez pszczoły, która uszczelnia szparki w ulu. Co najważniejsze, znajduje zastosowanie także w codziennym życiu.

Propolis i jego właściwości

Jest wiele zastosować propolisu, w tym w farmakologii. Ponadto jest naturalnym antybiotykiem, który radzi sobie z wieloma dolegliwościami. Wykazuje silne właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Jest sprzymierzeńcem w leczeniu stanów zapalnych. Wyciąg z propolisu sprawdza się także w chorobach górnych dróg oddechowych. Łagodzi objawy kaszlu czy też wrzodów żołądka. Z powodzeniem propolis można stosować także na stany zapalne skóry. Może też pełnić naturalną maść na odciski. Wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Propolis wykazuje także silne działanie w walce z żylakami. Jest także skuteczny w leczeniu łuszczycy. W sprzedaży są już gotowe preparaty zawierające propolis. Z powodzeniem jest stosowany w kosmetologii dzięki swoim właściwościom wygładzającym i nawilżającym skórę. Niestety potrafi być on silnym alergenem.

Gdzie można stosować propolis?

Najczęstszym zastosowaniem propolisu to choroby układu oddechowego. Wiem o zbawiennej sile miodu z cytryną podczas przeziębienia i grypy, tutaj jest podobnie. Odpowiednio przygotowany pełni rolę syropu, która poradzi sobie ze wszystkimi dolegliwościami towarzyszącymi w przeziębieniu i grypie. Wykonuje się także masło propolisowe, które jest doskonałym lekiem na liczne zmiany skórne. Innym sposobem jest mleko propolisowe, które sprawdzi się na stany zapalne skóry. Pomocna może się tutaj okazać także maść propolisowa, która pomaga kiedy mamy do czynienia z trudno gojącymi się ranami. Sprawdza się także w przypadku leczenia wrzodów żołądka za pomocą nalewki propolisowej. Dostępne są także gotowe rozwiązania jak na przykład propolis w formie kropel. Jest pomocny w walce z chorobami układu krążenia. Propolis znajduje zastosowanie tam, gdzie medycyna konwencjonalna zawodzi, czyli w naturalnych składnikach.

Lost Password