Green magma – młody zielony jęczmień

Żywienie

Green magma to nic innego jak inna potoczna nazwa młodego zielonego jęczmienia która przyjęła się w raz z coraz większą popularnością trawy jęczmiennej która swoimi zdrowotnymi właściwościami już dawno podbiła rynek zachodni.

Młody zielony jęczmień właściwości

Zielony jęczmień polecany  jest  przez dietetyków. Ich zdaniem, młode kiełki zboża nie tylko przyspieszają chudnięcie, ale przede wszystkim dostarczają w posiłku to, co organizmowi jest najbardziej potrzebne, a więc wszystkie pełnowartościowe składniki odżywcze. Oczywiście młody zielony jęczmień nie może w całości zastąpić innych warzyw i owoców, jest jednak ich cennym uzupełnieniem, bo pokrywa dużą część dziennego zapotrzebowania na witaminy oraz minerały.

Zielony jęczmień można bez obaw jeść codziennie, jednak – jak ze wszystkim – nie powinno się przesadzać z jego ilością, zwłaszcza na samym początku. Wysoka zawartość błonnika zmusza układ pokarmowy do większej aktywności, jeśli więc nagle zaczniemy przyjmować duże dawki błonnika może się to zakończyć nieprzyjemnym bólem brzucha. Wykorzystując zielony jęczmień do odchudzania musimy zwrócić uwagę na jego formę.

Rodzaje zielonego jęczmienia

Zboże to jest sprzedawane pod dwoma postaciami: soku i proszku. Sok jest suszony przez odparowanie wody pod ciśnieniem, wskutek czego jęczmień nie traci swoich właściwości odżywczych. Natomiast suszenie proszku z trawy jęczmiennej prowadzi do utlenienia się składników, przez co taki preparat ma trochę gorsze właściwości odżywcze.

Trzeba też pamiętać, że składniki zawarte w proszku z soku są prawie w całości przyswajalne przez organizm, ponieważ w takim preparacie jest bardzo mało błonnika. Z kolei w preparacie z rozdrobnionej trawy mamy dużą zawartość błonnika witalnego, ale kosztem gorszej przyswajalności składników odżywczych

. Należy więc tak dobierać preparaty, by zapewnić sobie zarówno dostęp do witamin i minerałów, jak i właściwości odchudzające. Preparaty z zielonego jęczmienia pomagają schudnąć, bo dzięki błonnikowi ma się szybciej uczucie sytości. To zaś sprawia, że jemy mniejsze porcje, a więc ograniczamy liczbę kalorii, co pozytywnie wpływa na naszą wagę. Błonnik witalny nierozpuszczalny pobudza perystaltykę, przez co organizm szybciej trawi pokarmy i w efekcie tłuszcz zamiast osadzać się w tkankach jest usuwany z organizmu. Wyciąg z pędów jęczmienia pomaga zredukować masę ciała o około osiem procent.

Dodatkowym atutem zielonego jęczmienia jest to że ma bardzo mało przeciwwskazań i może go stosować nie mal każdy.

Lost Password