Orzechy brazylijskie – właściwości prozdrowotne

Żywienie

Orzechy brazylijskie to produkty wielu osobom wciąż mało znane. Warto jednak zdać sobie sprawę z ich licznych właściwości prozdrowotnych, szczególnie dla mężczyzn. Rodzaj orzechów, o którym mowa, to przede wszystkim bogate źródło selenu, czyli pierwiastka poprawiającego jakość męskiego nasienia. Orzechy brazylijskie, podobnie zresztą jak orzechy włoskie, korzystnie wpływają na pracę mózgu, jednak to nie jedyne atuty tych pysznych i zdrowych produktów spożywczych.

Właściwości prozdrowotne orzechów brazylijskich

Orzechy brazylijskie często są nazywane orzechami pará. Nazwa ta pochodzi od regionu na terenie Brazylii, z którego wywodzą się te orzechy. Produkt jest połączeniem wyjątkowego smaku oraz licznych właściwości prozdrowotnych. Są źródłem nie tylko selenu, ale również wapnia (istotnego dla wzmocnienia zębów i kości), magnezu (pozytywnie wpływającego na układ nerwowy), potasu (odpowiedzialnego za obniżanie ciśnienia). Orzechy brazylijskie zawierają również dużo witaminy E, która często bywa określana mianem witaminy młodości, a także kwasu foliowego, mającego ogromne znaczenie dla osób starających się o dziecko oraz kobiet w ciąży. Jedną z najważniejszych zalet przyswajania przez organizm orzechów włoskich jest korzystny wpływ na jakość męskiego nasienia. Orzechy brazylijskie są również skarbnicą kwasów tłuszczowych wielonienasyconych. Zawierają niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu kwasy omega-3, które pomagają utrzymać prawidłową pracę mózgu, oczu, serca oraz układu krążenia. Naukowcy są również zdania, że kwasy te są w stanie zatrzymać namnażanie się komórek nowotworowych.

Orzechy brazylijskie najwyższej jakości

Pozytywne działanie orzechów brazylijskich jest bezsprzeczne. Warto jednak stawiać na produkty najwyższej jakości, pochodzące ze sprawdzonych i pewnych miejsc. Dobre gatunkowo wyroby znaleźć można w sklepie internetowym Agnex, który jest znany wśród miłośników zdrowej i urozmaiconej kuchni. To miejsce, w którym każdy znajdzie interesujący do produkt w licznych odsłonach oraz niezwykle korzystnej cenie. W bogatym i zróżnicowanym asortymencie nie zabrakło również orzechów brazylijskich, czyli propozycji, która śmiało może być wykorzystana samodzielnie (jako zdrowa i pyszna przekąska), jak również podczas przygotowywania różnego rodzaju wypieków, sałatek, przystawek czy obiadów. Pochodzące z Boliwii bądź Peru orzechy brazylijskie z pewnością spełnią oczekiwania zarówno pod względem smaku, jak i walorów prozdrowotnych.

Lost Password